Home Default – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image
Најнови вести:

МАКЕДОНИЈА

(Видео) „Тоа е љубов, сфати нѐ“ – Како Ѓуза Стојиљковиќ му jа преземал свршеница на најдобриот другар

Актерката Олгица Станисављевиќ се свршила со актерот Љубомир Љуба Тадиќ, а решила да се омажи за Властимир Ѓуза Стојиљковиќ. Да имаше таблоиди тогаш во Југославија, оваа приказна веројатно ќе беше

Нашите си заминаа, а работници од Индија ќе работат во млекара во Свети Николе

Почна увозот на странски работници и во земјоделскиот сектор. Претседателот на Собрание на Организација на работодавачи, Ангел Димитров за МИА потврдува дека  работници од Индија се пристигнати на фарма и

adbanner