Владата донесе повеќе одлуки на 22 седница, за тетовскиот стадион, за новите питомци на Воената академија, за АРМ во НАТО операција
Владата донесе повеќе одлуки на 22 седница, за тетовскиот стадион, за новите питомци на Воената академија, за АРМ во НАТО операција
Прочитај повеќе
22 мај 2024
21 мај 2024
Холивудскиот заводник Џејсон Момоа си најде 12 години помлада девојка
Холивудскиот заводник Џејсон Момоа си најде 12 години помлада девојка
Прочитај повеќе
(ФОТО) Град колку орев донесе невремето во Кумановско
(ФОТО) Град колку орев донесе невремето во Кумановско
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
(ФОТО) Силен дожд и град со големина на ореви паѓаа со часови, во невремето што ја зафати Србија попладнево загина жена
(ФОТО) Силен дожд и град со големина на ореви паѓаа со часови, во невремето што ја зафати Србија попладнево загина жена
Прочитај повеќе
Измамиле 75-годишна жена од Кочани дека нејзиниот внук згазил мигрант во Германија за што платила околу 4.000 евра
Измамиле 75-годишна жена од Кочани дека нејзиниот внук згазил мигрант во Германија за што платила околу 4.000 евра
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Нема да има авионски летови од Скопје до Крф, грчката компанија ја откажа сезонската линија
Нема да има авионски летови од Скопје до Крф, грчката компанија ја откажа сезонската линија
Прочитај повеќе
Починал затвореник од Идризово, во Клиничкиот центар бил донесен во многу лоша здравствена состојба
Починал затвореник од Идризово, во Клиничкиот центар бил донесен во многу лоша здравствена состојба
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Судот му одреди притвор на Љупчо Палевски од 30 дена
Судот му одреди притвор на Љупчо Палевски од 30 дена
Прочитај повеќе
Притвор од 30 дена за врховниот судија Наке Георгиев
Притвор од 30 дена за врховниот судија Наке Георгиев
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Вработена во тетовската болница со лажна документација продала државен имот
Вработена во тетовската болница со лажна документација продала државен имот
Прочитај повеќе
Обвинителството бара мерки на претпазливот за член на Советот на обвинители
Обвинителството бара мерки на претпазливот за член на Советот на обвинители
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Мајкрософт објави дека наскоро ќе пушти во продажба нови компјутери со напредни чипови
Мајкрософт објави дека наскоро ќе пушти во продажба нови компјутери со напредни чипови
Прочитај повеќе
Палевски изнесен пред судија првпат откако е екстрадиран од Турција
Палевски изнесен пред судија првпат откако е екстрадиран од Турција
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
ЗНМ бара повлекување на наредбата од организациската директорка на Токсикологија
ЗНМ бара повлекување на наредбата од организациската директорка на Токсикологија
Прочитај повеќе
(Видео) Вкусни сарми од лозов лист – Недела на турска кујна организирана од сопругата на амбасадорот на Турција
(Видео) Вкусни сарми од лозов лист – Недела на турска кујна организирана од сопругата на амбасадорот на Турција
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за неговиот притвор
Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за неговиот притвор
Прочитај повеќе
ЕУ го одобри првиот закон во светот за вештачка интелигенција
ЕУ го одобри првиот закон во светот за вештачка интелигенција
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Продолжуваат превирањата на Токсикологија, Иљази не дозволува вработени да даваат изјави за медиуми без нејзина согласност
Продолжуваат превирањата на Токсикологија, Иљази не дозволува вработени да даваат изјави за медиуми без нејзина согласност
Прочитај повеќе
Ќе се дислоцираат реквизитите за забавен парк во Каропш – соопшти МВР
Ќе се дислоцираат реквизитите за забавен парк во Каропш – соопшти МВР
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
За да го преживее месецот, на едно семејство му требаат повеќе од 60.000 денари – пресмета ССМ
За да го преживее месецот, на едно семејство му требаат повеќе од 60.000 денари – пресмета ССМ
Прочитај повеќе
Обвинителството отвори истрага против врховниот судија Георгиев и членот на Советот на јавни обвинители, Мемети
Обвинителството отвори истрага против врховниот судија Георгиев и членот на Советот на јавни обвинители, Мемети
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
(Видео) Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев
(Видео) Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев
Прочитај повеќе
Ретка вселенска снимка од месечината Амалтеја крај Јупитер
Ретка вселенска снимка од месечината Амалтеја крај Јупитер
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Опен-АИ“ го копирала нејзиниот глас без дозвола, обвини Скарлет Јохансон
Опен-АИ“ го копирала нејзиниот глас без дозвола, обвини Скарлет Јохансон
Прочитај повеќе
Речиси 150 земјотреси за помалку од пет часа во јужна Италија
Речиси 150 земјотреси за помалку од пет часа во јужна Италија
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
КС Групација потпиша меморандум за соработка со УКЛО
КС Групација потпиша меморандум за соработка со УКЛО
Прочитај повеќе
„Се бориме со чудовиште“: Со верба во Бога и помош од хуманите граѓани  Бошко да го победи ракот
„Се бориме со чудовиште“: Со верба во Бога и помош од хуманите граѓани Бошко да го победи ракот
Прочитај повеќе
21 мај 2024
21 мај 2024
Во филијалите на српската „Поштенска штедилница“ во Косово полицијата запленила 1,6 милиони евра и 74,7 милиони динари
Во филијалите на српската „Поштенска штедилница“ во Косово полицијата запленила 1,6 милиони евра и 74,7 милиони динари
Прочитај повеќе
„Многу ми е жал кога говорат за македонски вина во странство, а на ум ја имаат Северна Македонија“, Мицотакис планира „трговски контранапад“
„Многу ми е жал кога говорат за македонски вина во странство, а на ум ја имаат Северна Македонија“, Мицотакис планира „трговски контранапад“
Прочитај повеќе
21 мај 2024
adbanner