Живот – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Живот

МВР и ЗНМ со протокол за безбедност на новинарите на интернет

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со работната

Груби излажа, директно преку министерството исплаќа пари на агенцијата на брат му, вели Митева од ВМРО ДПМНЕ

Артан Груби соочен со бројните факти за криминал, корупција и злоупотреба на

Цариник осомничен дека му помагал на странски државјанин за шверцување златен накит

Триесет и две годишен странски државјанин осомничен за шверцување златен накит од

Поевтинува мазутот

 Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за 1,052 денари за килограм, а

Закани по живот и оштетено возило синоќа пријавил штипскиот градоначалник Јорданов

Во штипската полиција синоќа во 22.45 минути градоначалникот на Штип, Иван Јорданов

Две децении чекаме пред врата – На денешен ден пред 19 години земјава го поднесе барањето за членство во ЕУ

Јасно е и извесно дека Северна Македонија ќе стане членка на Европската

(видео) Пранкерите на Заев ја прелажаа и директорката на Европската централна банка – Лагард

„Зеленски“ разговараше и направи видео снимка од разговорот од директорката на Европската

Зошто МВР не ги следи повратниците од ИСИС – прашува ВМРО ДПМНЕ

ВМРО ДПМНЕ упати повеќе прашања до МВР, укажувајќи на заканата од лицата

Во средните училишта со здравствени струки нема повеќе да се запишуваат вонредни ученици

Во средните училишта во државава кои имаат насоки од здравствена струка повеќе

(фото) Ноќеска гореа две возила во Скопје

На паркингот на ТЦ „Скопјанка“ во Скопје, рано изутрината гореа две возила.

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner