Живот

Боки 13 на слобода!

Основниот кривичен суд Скопје донел одлука за прекин на издржувањето казна затвор

(Видео) Двајца маскирани го симнале црковното знаме пред црквата на Шапка и поставиле албанско

Две маскирани лица го симнале црковното знаме од јарболот пред црквата „Св.

Трагедија! Починало бебе во импровизирана куќичка во Скопје

Бебе, кое имало неколку месеци, починало во импровизирана куќичка. -На 27.11.2023 во

Ќе се субвенционира зголемување на платите во приватниот сектор од 3.000 до 10.000

 Како дел од деветтиот пакет антикризни мерки кој Владата го усогласи на

Мизрахи: Заклучоците кои ги прочитав пред Анкетната комисија немаат политички наратив

Заклучоците кои ги прочитав пред Анкетната комисија немаат политички наратив, во нив

МВР: Вања Ѓорчевска е висока 175 сантиметри, носи црна јакна, црни фармерки и ранец

Министерството за внатрешни работи со фотографија и опис објави во регистарот дека

„Не можам да останам нема на злоупотребата“, Бухова реагира на предлог заклучоците на Анкетната за Онкологија

 Поранешната директорка на Државен санитарен и здравствен инспекторат Ирина Сотирова Бухова преку

Ако патувате кон Прилеп, патот е блокиран кај мотелот „Дреново“

Блокиран патот Росоман – Прилеп, поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“

„Ако не ни пуштат плата, нека се трупа ѓубре до Бога“: штрајк во комуналното претпријатие во Тетово

 Работниците во Јавното комунално претпријатие „Тетово“ – работната единицата „Комунална хигиена“, денеска

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner