Македонија

Не излегувајте од дома, носете заштини маски, препорача Кризниот штаб на општина Штип

Кризниот штаб на општината Штип доцна вечерва излезе со препорака до граѓаните

(Видео) Пожарот на Серта го зачади Штип

Штип попладнево се стемни од чад, а граѓаните кои се обратија до

Дел од Скопје е без струја, има сериозна штета во мрежата по невремето, екипи работат на дефектот

Два 110-киловолтни далекуводи кои ги снабдуваат трафостаниците „Аеродром“ и „Исток“ се без

Кумановка со денови го оставала своете бебе без грижа, го изгладнувала, ќе одговара за запуштање и малтретирање

Полицијата информира дека е поднесена кривична пријава против М.А.(23) од Куманово, поради

(Фото) Невремето во Скопје ги остави без струја Аеродром и Ново Лисиче

Кратко невреме го зафати попладнево Скопје, проследено со дожд и силен ветер.

Двајца беровци на диво исекле девет метри кубни дрво, полицијта ги фатила сосе натоварен трактор

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ѓ.Н.(56) и М.С.(39), двајцата од Берово,

(Видео/Галерија) Оган ја пустоши Македонија! ММС на Серта

Центарот за управување со кризи (ЦУК) утрово соопшти дека во последното деноноќие

adbanner