Свет – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Свет

Утрово се стресе Штип

Земјотрес со јачина од три степени утрово е регистриран кај Штип. Според

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија да се приклучи кон изградба на брза железница

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура, Горан Весиќ, во Будимпешта, по

„Разочаран сум“ – Отворено писмо од д-р Жан Митрев до Младен Чадиковски, претседател на ЗНМ

Почитуван Чадиковски, би сакал на почеток да ја истакнам мојата поддршка за истражувачкото

За студентите практична работа, за граѓаните бесплатна правна помош- УГД отвори Правна клиника

Правната клиника на Правниот факултет при УГД доби нови простории. Тука студентите

Промени во Комисијата за помилување – Уранија Пировска останува претседател

Објавен е составот на Комисијата за помилување од Претседателот Стево Пендаровски, во

На пругата кај Хиподром најдено безживотно машко тело

На железничка пруга во скопската населба Хиподром било пронајдено тело без знаци

„Сите сме Јана, да спасиме други деца“ – Протест во Битола за смртта на малото девојче

Во Битола утре вечер со почеток во 19 часот на плоштадот Магнолија,

Сигурни ли ни се податоците во ПИОМ? – Ревизорите утврдиле недоволна усогласеност на апликациите

Државниот завод за ревизија (ДЗР) во својот најнов извештај за работењето на

(Видео) „Цените се до плафон, 9 денари намалување ли е“ – Пензионерка му се пожали на Ковачевски

Премиерот Ковачевски денес се прошета во маркет во скопската населба Тафталиџе за

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner