ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/27/20 8:43 AM

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради трката „Прв до врв”

Поради одвивање на спортско-рекреативната трка „Прв до врв” денеска Министерството за внатрешни работи ќе воведе посебен сообраќаен режим на сообраќајниците каде ќе се одвива трката. Сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Како што информираат од МВР,  почеток на манифестацијата е во 9:45 часот,  а трасата на движење на велосипедската трка е од пред Музеј на град Скопје на улицата „Св. Кирил и Методиј”, лево по бул.„Св. Климент Охридски”, во продолжение по бул.„Мајка Тереза”, лево по ул.„Тодор Александров”, во продолжение по локален пат за Средно Водно до врвот на Водно („Милениумски крст”).

Трасата на движење на планинарите, пак, е со почеток од пред ОУ„Кочо Рацин” на бул.„Мајка Тереза”, право по ул.„Тодор Александров” и кај ул.„Салвадор Аљенде” десно, по ридско пешачките патеки кон Средно Водно, а од Средно Водно кон врвот на Водно („Милениумски крст”).

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива трката.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1