Поевтинување или поскапување? Нова цена на горивата од полноќ
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/1/22 11:08 AM

Поевтинување или поскапување? Нова цена на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе нова одлука за цената на горивата којашто ќе важи од полноќ.

– Исполнети се предусловите, РКЕ ќе носи одлука за цена на горивата со сила од ноќеска на полноќ, вели портпаролката на РКЕ Марина Узунов.

Според последната одлука на РКЕ донесена во понеделникот, цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 е 84,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 86,50, на ЕУРОДИЗЕЛОТ 86,50, а на Екстра лесно масло 82,50 денари за литар.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7