ММС

Објавено на: 06/3/21 5:17 PM

Силен земјотрес ја стресе Грција

Грција во 17:06 часот ја погоди земјотрес со јачина од 4.8 степени по Рихтер, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 38 километри, 15 километри јужно од градот Аигола и 28 километри југоисточно од градот Патра.

Засега нема известувања за настанати штети.

Извор: Espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.