Нормализиран сообраќајот на патот Штип-Радовиш, магла на дел од патиштата
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/17/19 1:29 PM

Нормализиран сообраќајот на патот Штип-Радовиш, магла на дел од патиштата

Нормализиран е сообраќајот на патот Штип – Радовиш, каде од 11:15 часот се отстрануваше возило што синоќа излетало од патот.

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради појава на магла, намалена видливост од 100 до 150 метри има во Битола, Охрид, Пресека, Кичево и Македонски Брод, информира Автомотосојузот на Македонија во пладневниот извештај за состојбата на патиштата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7