Комерцијални објави

Долгото чекање термини во јавното, ги „брка“ пациентите кон приватното здравство

Долгото чекање за да се дојде до закажаниот термин за специјалистички прегледи

Димитриевски: Нема да поддржиме избор на претседател во Собранието

 Претседателот на ЗНАМ-За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски изјави

Џафери неовластено снимаше вработени во СВР Тетово, ова е преседан, реакција на Независниот полициски синдикат

 Политиката и политичките кампањи да се реализираат надвор од институциите, а работниците

Земјотрес ги вознемири стружани

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван

Идната недела стигнуваат нови 85.000 обрасци за пасоши – Бојмацалиев во „Стадион“

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев низ бројки демантира дека

Приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи

Скопјанец осомничен за обид за убиство, пукал во гостин во кафеана

Кривична пријава за обид за убиство е поднесена против 36-годишен скопјанец кој

Тошковски го прочита писмото од ЕУ во „Стадион“: Само Грција извести дека не ги прифаќа пасошите со старото име на државата“

Документот што МВР го добило од македонската постојана мисија во Европската унија,

adbanner