Интервјуа – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Интервјуа

Во возилата дел од штипјани ја поминаа ноќта, д-р Димов со објаснување  – Штип не е со тло за силни земјотреси

Земјотресот во 2.41 часот во Штип внесе паника меѓу граѓаните, особено меѓу

Паднал таван во битолско училиште и повредил ученичка, таванот бил реновиран од донации

Ученичка од средното медицинско училиште „Д-р Јован Калауз“ била повредена откако врз

Утрово се стресе Штип

Земјотрес со јачина од три степени утрово е регистриран кај Штип. Според

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија да се приклучи кон изградба на брза железница

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура, Горан Весиќ, во Будимпешта, по

„Разочаран сум“ – Отворено писмо од д-р Жан Митрев до Младен Чадиковски, претседател на ЗНМ

Почитуван Чадиковски, би сакал на почеток да ја истакнам мојата поддршка за истражувачкото

За студентите практична работа, за граѓаните бесплатна правна помош- УГД отвори Правна клиника

Правната клиника на Правниот факултет при УГД доби нови простории. Тука студентите

Промени во Комисијата за помилување – Уранија Пировска останува претседател

Објавен е составот на Комисијата за помилување од Претседателот Стево Пендаровски, во

На пругата кај Хиподром најдено безживотно машко тело

На железничка пруга во скопската населба Хиподром било пронајдено тело без знаци

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner