Тестирање – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Сите вести од Денес

Поглаварите на МПЦ – ОА г.г. Стефан и на СПЦ г.Порфириј утре во Охрид ќе одржат заедничка архиерејска литургија

По повод годишнината од доделувањето на Томосот за автокефалност на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) од страна на Соборот на Српската православна црква

Прочитај ја целата вест »

Дефицитот на кадар во здравството веќе е препознаен од властите, смета д-р Софијанова

Во изминатиот период дефицитот на кадри иако беше нагласуван од наша страна не беше можеби препознаен. Меѓутоа откако голем процент колеги заминаа во пензија, потребата

Прочитај ја целата вест »
adbanner