Свет – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Свет

Согласно статутот, во ДУИ не се дозволени фракции – вели партискиот лидер Ахмети

По речиси пет часа заврши седницата на Централното претседателство на ДУИ, по

„Огнената група“ ќе делува како фракција во ДУИ

Четири часа по почетокот на седницата на Централното претседателство на ДУИ, дел

Македонците од Мала Преспа и Голо Брдо ќе го бодрат ФК Вардар

Навивачката група „Комити” на фудбалскиот клуб Вардар изготви две знамиња со имињата

(Видео)Искра Стојковска,Фронт 21/42: Охридското езеро ќе им го оставиме на децата како баричка

Начинот на кој што се бориме за зачувување на природното и културното

Нехумано и нечовечки е фунционерите да уживаат, а работниците да преживуваат – ССМ ја „искара“ власта

Еден функционер со својата плата според новата пресметка покрива две ипол Синдикални

Надлежните им ги заплениле грејните тела на студентите во „Гоце Делчев“

Надлежните ги заплениле сите грејни тела во студентскиот дом „Гоце Делчев". Освен

Каја Шукова: За да се откочи процесот, одземени ингеренциите на Општина Свети Николе за регионалната депонија

 Општина Свети Николе и официјално остана без ингеренции во процесот на формирањето

Обилни врнежи во понеделник, нѐ очекува студено време

Во понеделник, под влијание на нов влажен и постуден бран, ќе има

Децата дефилираат како суперхерои, принцези и ликови од цртани филмови – Априлијада во Скопје

Во Скопје со повеќе настани денеска се одбележува 1 април – Денот

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner