Uncategorized – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Uncategorized

Поскапуваат личните документи пред задолжителната промена на личните документи – нови цени на обрасците

На неполна година пред истекувањето на рокот за задолжителна промена на личните

Анализите на сметководителите како темел на политиките на државата: Формирана нова Комора на сметководители, финансиери и даночни обврзници

Унапредување на деловното окружување за развој на сметководствено-финансиската и професијата на даночните

Ако сакате 2100 денари од државата, ќе треба да ја симнете новата апликација

Новата верзија на апликацијата МојДДВ, според информациите од УЈП е прилагодена согласно

Ако може повисоки плати за Министерството за финансии може и за култура – закажан протест

Разликите на плати за вработените во областа култура е и по 10.000

Македонија ја победи Малта на стартот на квалификациите за Еуро 2024

Победа со 2:1 над Малта и посакувани три бода за македонската фудбалска

Производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените, вели Бектеши

 Производителите на брашно во државата следната недела дополнително ќе ја намалат цената

Под истрага се политичари, луѓе од правосудството и бизнимени, вели Агелер

Соединетите Американски Држави се уште не ги објавуваат имињата на оние кои

За шест дена ДПИ наплати и издаде повеќе од 175 прекршочни платни налози со вредност над 6 230 000 денари

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) од 13.03 до 19.03.2023 година изврши над 650

Ако не сакате младите да одат во Европа, Европа треба да ја донесете овде, порача Бербок

Ако не сакате сите млади да одат во Европа, тогаш Европа треба

Трагедија во Битола! Дете(6) починало додека примало инфузија во болница

Вчера се случила трагедија во Битола. Порталот Апла информира дека шестгодишно девојче

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner