Истражувања

„Платите ни се единствениот приход“, обвинителите реагираат на измените на Законот за плати

Извршниот одбор на Здружението на јавните обвинители смета дека со измените на

Абдуш Демири избран за член на ДИК, Комисијата сега е во целосен состав

Собранието на Република Северна Македонија во рамки на 145 седница, без расправа,

„Ако еден месец не добијам плата, морам да се задолжам“, се жали Османи со примања од над 125.000 денари

Kандидатот за претседател од ДУИ, Бујар Османи изјави дека ако еден месец

Вработена во кабелски оператор во Кратово добила порака за поставена бомба

Вработена во кабелски оператор во Кратово денеска околу 10:30 часот во СВР

Белгискиот овчар е најпаметното куче покажа истражување на Универзитетот во Хелсинки

Обемно лабораториско истражување за интелигенцијата на кучињата коешто го спроведоа научници од

Трендафилов најави протести ако не победи правдата: Се надеваме дека судиите нема да потпаднат на притисок

 Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), за да ја спречи конфискацијата на

Колева: Пендаровски покажа дека е претседател на сите граѓани во државата

Актуелниот претседател Стево Пендаровски покажа дека е претседател на сите граѓани во

ДУИ и СДС го одбија предлог-законот за продолжување на рокот на важење на пасошите, рече Ковачки

Денеска пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија

Им се заканил со пиштол – Филмски грабеж на банка во Илинден

Експозитура на банка во населба Илинден денес ја нападнле вооружени разбојници, информираа

adbanner