Истражувања – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image

Истражувања

Одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев не ги унапреди добрососедските односи, реагира бугарското МНР

Бугарското Министерство за надворешни работи попладнево излезе со реакција за денешното одбележување

„Заглавиле“ на Водно поради силниот ветер: Деца и возрасни не можеле да се симнат со жичницата

Поголема група граѓани, меѓу кои и деца денеска не можеле да се

Продавал дрога во продавница за домашни миленици: Обвинителството бара притвор за скопјанец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна

Ја нападнал поранешната сопруга: Кривична пријава за маж од Кавадарци

Вчеравечер полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Л.А.(49) од

Затвореник (27) од Велес починал во Идризово

Осуденик од Велес починал вчера во затворот Идризово. Младиот затвореник немал видливи

Демерџиев од Скопје: Очекувам на следното чествување заедно со Спасовски да положиме цвеќе на гробот на Делчев

Бугарскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи кој ја предводеше бугарската делегација

(Видео) Уапсени тројца бугарски државјани кои утрово туркаа и наверуваа полицајци на Деве Баир

Уапсени се тројца бугарски државјани, кои утрово навредуваа и турка полицајци на

Корегирајте го недоличниот однос на административните службеници, ова е цензура, реагираат од ЗНМ

Расправање и недоличен однос на административни службеници од владиниот протокол кон новинарски

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

 Минувањето на граничниот премин помеѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија, Деве

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

adbanner