• Забава

Совети за самодоверба: Како да уживате во себе и своето тело

12 hours ago
Габриела Додевска

Социјалните мрежи и медиуми се повеќе ни наметнуваат идеален мејкап изглед, идеални пропорции, па дури и идеален начин на живеење. Сосема е природно во некој момент од сето тоа да се измориме, да посакаме да изгледаме како нам ни одговара и да се однесуваме онака како нам ни годи. Секој…

 • Вести
 • Македонија

Болните од миелоична леукемија бараат лековите да бидат ставени на позитивна листа

Здружението за помош на заболени од хронична миелоична леукемија бараат нивните неопходни лекови да бидат ставени на позитивната листа. Сите…

13 hours ago
 • Забава

Се’ за храна: 4 природни третмани за отстранување на непосакуваната фарба од косата

Вашата нова боја на коса веќе почна да бледнее и опаѓа, ви се здосади или едноставно сакате промена? Но, не…

13 hours ago
 • Вести
 • Македонија

Заев: Политиките на пријателство даваат резултати

Политиките на градење пријателство даваат резултати. Со Република Бугарија само за една година имаме 12 отсто поголема трговија, а верувам…

13 hours ago
 • Вести
 • Македонија

Северина со совет како да се прави штипската пастрмајлија

Во рецептот треба да се вметне и пастрма, е препораката на хрватската ѕвезда Северина, која во саботата во Штип одговараше…

13 hours ago
 • Вести
 • Македонија

Ветер со брзина од над 95 километри во Скопје и источните делови на земјата

Ветер со брзина над 95 километри на час го зафати скопскиот, но и источниот дел од земјава. Од УХМР информираат…

13 hours ago
 • Забава

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити, Саидо Берахино за три години успеа да постигне само два гола, но летово,…

14 hours ago
 • Спорт
 • Фудбал

Бернардески: Роналдо е голем играч и човек

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардеси, изјави дека неговиот тимски колега Кристијано Роналдо е најдобар играч во светот. На вчерашниот натпревар…

14 hours ago
 • Вести
 • Македонија

Дескоска: Членовите на антикорупциска ќе бидат лица кои не биле тесно поврзани со политички партии

Новинарските здруженија и невладините организации што работат во сферата на корупцијата ќе можат да номинираат претставници кои ќе учествуваат во…

14 hours ago
 • Вести
 • Македонија

Полицаец нападнал заменик командир во Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против НД.(41) од Струмица, поради постоење основано…

15 hours ago