Поглаварите на МПЦ – ОА г.г. Стефан и на СПЦ г.Порфириј утре во Охрид ќе одржат заедничка архиерејска литургија

По повод годишнината од доделувањето на Томосот за автокефалност на Македонската православна

„Гласни и горди“: Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

 Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи

Дефицитот на кадар во здравството веќе е препознаен од властите, смета д-р Софијанова

Во изминатиот период дефицитот на кадри иако беше нагласуван од наша страна

viber slika

Кражба во казино во Скопје, крадците го нападнале и обезбедувањето

 Во казино на ул.„Јадранска магистрала“, во Скопје, две лица со закана од

(Видео) Поплавени Трпејца, Љубаништа и Свети Наум

Регионалниот ЦУК Охрид извести дека поради невремето што го зафати југоисточниот дел

Премиера на преставата “Роденден“ во штипскиот Народен театар

Премиера вечерва на преставата „Роденден“ во режија на Васил Хрстов во Народниот

Претседателот Пендаровски присуствуваше на инаугурацијата на турскиот претседател Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена

Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери: Од МВР со нови детали за запленетата дрога

Вчерашната акција во која се запленети 161 килограм кокаин на пристаништето во

Повторно сообраќајка, шестмина повредени

Шест лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа што

НАЈНОВИ вести

НАЈЧИТАНИ Вести

Социјални медиуми

©ММС.мк Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Услови за превземање

adbanner