ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/15/19 8:03 AM

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра.

Екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7 објави видео во популарната емисија Фикс Фате во кое Муса прима поткуп од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга.

Од она што може да се види на снимката Муса се пазари со новинарот, кој се преставува како пациент, барајќи му 1.000 евра, а потоа како аванс прима 50 евра.

По состанокот во Институтот за нефрологија во Струга, Муса и „пациентот“ го одредуваат денот на операцијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7