ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/14/19 5:34 PM

Уапсени 10 рекетари во Бугарија

Во тек е голема полициска акција, која го блокира бугарскиот град Бургас.

Според портпаролот на јавниот обвинител Румјана Арнаудова, предмет на истрагата е група на изнудување преку закани и физичко насилство, кое работело на територијата на областа.

Според обвинителството, досега се извршени 40 претреси на недвижнини, автомобили и лични претреси. Вкупно 10 лица се приведени 24 часа.

Сослушувањата на сведоците продолжуваат вклучително и на жртвите на криминалната активност на групата. На излезот од Бургас, во правец на Варна, полициијата ги пропушта автомобилите во само една лента од патот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1