ММС

Времето од денеска до понеделник: Сончево и топло со температури до 28 степени

Според УХМР, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималната тмпература ќе биде до 27 степени. Во Скопје, Штип и Битола до 25, во Охрид до 23, во Берово до 21…

Утре се очекува слично време со максимална температура повторно до 27 степени. Топло и без врнежи ќе биде и в сабота, в недела и в понеделник. Максималните температури во тие три дена ќе се движат од 26 до 28 степени, а најниските утрински ќе бидат помеѓу четири и шест степени.