ММС

Тројца повредени во сообраќајката на патот Штип – Кочани

Три возила учествувале во сообраќајната незгода, што попладнето во 15.25 минути се случи на патот Штип – Кочани, пред селото Крупиште. Според првичните информации од СВР Штип, повредени се три лица, кои се пренесени во Клиничката болница во Штип. Сообраќајот во тој дел од патот се одвива во еден правец со наизменично, пропупуштање на возилата. Повеќе информации полицијата најави за подоцна.