ММС

Тројца малолетници силувале дете во Скопје

Мајка пријавила во полиција дека три малолетни лица го го нападнале и силувале нејзиниот малолетен син.

Овој ужасен настан ,четириесет и петгодишната мајката го пријавила вчера во 09.00 часот во Полициската станица Бит Пазар.

Според информациите од Полицискиот билтен таа  пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.