– ММС
Спорт Фудбал

Раководството на Манчестер јунајтед изразува целосна поддршка за Солскјер

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскхер нема да биде отпуштен од работа, пренесува „Дејли меил“. Според британскиот весник, 46-годишниот Норвежанец ужива целосна поддршка кај одборот на директори и американските сопственици, и покрај најлошиот почеток на тимот во последните 30 години.

МИА

Лограње

X

Регистрација