На саем во Осиек и бизнис со чаши со ликовите на Туѓмам, Тито и на Колинда
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/7/19 11:18 AM

На саем во Осиек и бизнис со чаши со ликовите на Туѓмам, Тито и на Колинда

Есенскиот саем во Осиек, чиј покровител е хрватската претседателка Колнда Грабар – Китаровиќ, се одржа во изминатите четири дена и на него со свои производите се претставиле околу 200 фирми од Хрватска и од странство.

Имало и за секого по нешто, а меѓу најзанимливите бил еден штанд на кој една до друга биле изложени чаши со ликовите на Фрањо Туѓман, Јосип Броз Тито и на Колинда Грабар – Китаровиќ. Првиот со хрватска лента, вториот со петокрака, а актуелната претседателка со блага насмевка.

Изложувачот не сакал да им каже на новинарите за која од трите чаши имало најголема побарувачка.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7