ММС

Сара Џесика Паркер: „Медена земја“ е неверојатна, епска а сепак интимна приказна

Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

Сара Џесика Паркер, ѕвездата од серијата Сексот и градот, на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

– „Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“.

Холивудската актерка филмот го погледнала во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“.

„Медена земја“ вечерва е на „Киненова“, а се прикажува и во Куманово, Битола, Свети Николе.

извор: МИА