ММС

Голман се бори за живот откако скокна од 6-ти спрат

Албанскиот голман Алдо Теќа, кој го носи дресот на Партизани, во моментов се бори за живот, откако скокна од шести спрат.

Докторите известиле дека тој не е во животна опасност во моментов, зашто нема оштетување на важните органи, иако во наредните часови би требало да бидат познати повеќе детали.

Теќа вчера по мечот против Теута, се враќал кон својот стан со својата девојка, но тие имале жестока расправија, по што решил да скокне од терасата на станот во Тирана.

спортски.мк

Фото-спортски.мк