– ММС
Вести Македонија

Запален 20 тонски камион товарен со плин, брзата реакција на пожарникари спречи катастрофа

Се запали  20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави за МИА Александар Чадамов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

,,Камионот бил во движење, помош побара возачот. На лице место бевме за само три-четири минути и навремено реагиравме и спречивме поголеми последици и штети“, рече Чадамов.

МИА

фото-миа

Лограње

X

Регистрација