ММС

Објавено на: 09/27/19 6:36 PM

Ладно оружје и ножеви слободно се продаваат на пазар во Штип

Фотографија објавена од штипјанецот Зоран Мијалков на социјалните мрежи алармира на една опасна појава – на тезга на пазарот во штип, меѓу пиперките за ајвар и доматите, слободно межат да се купат ножеви од различни видови, боксувачи и друг вид на ладно оружје. Погледнете и сами, што тоа се нуди во петок, пазарен ден во слободна продажба, достапни до сите од деца до пензионери.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.