ММС

Објавено на: 09/26/19 6:44 PM

Продолжеток за една од најубавите љубовни приказни-Книгата „ПС те сакам“ од Сесилија Ахерн

Книгата „ПС те сакам“ од Сесилија Ахерн е објавена пред петнаесет години и се здоби со огромна популарност во светот. Книгата беше продадена во над еден милион примероци за кратко време и стана бестселер на  “New York Times“.

Нејзината популарност се должи особено на филмот од 2007 година со исто име, во кој глумеа Хилари Свонк и Џерард Батлер. ‘Основата на приказната е љубовната двојка, сопружниците Холи и Џери чиј среќен брак е прекинат со неговата смрт. Но, Џери и напишал 10 писма на својата сопруга пред неговата смрт за да помогне во олеснување на болката и да и помогне да започне нов живот.

Седум години подоцна

На почетокот на годината, голем број фанови на оваа романтична драма, авторката Сесилија Ахерн, ги израдуваа со ново продолжение на приказната. Во романот, кој го нарече „Постскрипт“, таа го следи животот на главниот лик Холи Кенеди седум години по смртта на нејзиниот сопруг.

Достапната содржина го открива следново: „Холи станува член на клубот наречен„ ПС те сакам “инспириран од писмата на нејзиниот покоен сопруг и сака таа да им помогне на членовите да дизајнираат писма за своите најблиски кои ќе ги читаат после нивната смрт.

Холи е сигурна во една работа – не постои начин таа да се повлече во тагата што ја остави зад себе. Нејзе и беа потребни седум години за да се врати на нозе и да продолжи со животот. Но, таа наскоро сфаќа дека кога сакаш некого, секогаш има уште нешто друго што сакаш да го кажеш “.

Ново продолжение, стара екипа

Книгата деновиве официјално е објавена, а за време на промоцијата авторката објави уште една среќна вест. Имено, ова книжевно продолжение ќе ја добие својата филмска адаптација, а главната улога повторно ќе ја има оскаровката Хилари Свонк.

“Откако во јавноста се појавија вестите за новиот роман, Хилари веднаш ме контактираше. Таа ми даваше поддршка и сакаше да ја прочита книгата”, откри Сесилија и додаде: “Кога го прочита, ова беше така. Сè беше како порано па решивме дека дефинитивно сакавме повторно да го сториме тоа “.Дали Џерард Батлер ќе се појави во новото продолжение сè уште не е познато.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1