ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/21/19 7:39 AM

По неуспешните свршувачки со двајца мажи, американска манекенка се омажи со куче

Поранешната американска манекенка Елизабет Хоад (49), по неуспешните свршувачки со двајца мажи, реши да се омажи со куче – со својот шестгодишен златен ретривер Логан.

Судбоносното „да“ го кажала претходниот месец пред 20 гости во католичка црква.

„За разлика од мажите, Логан ми е верен и никогаш не ме напушти, како ни јас него. Некои мислат дека сум луда, но јас мислам дека ова е сосема нормално“, вели Хоад.

Не е ни прва што се решила на таков брак. Во 2009 година и Вихелмина Калаган се омажи за своето куче.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1