Почина Хајан Селмани, македонскиот Стив Џобс
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/17/19 9:05 PM

Почина Хајан Селмани, македонскиот Стив Џобс

Почина македонскиот бизнисмен, Хајан Селмани сопственик на компанијата Haselt. Селмани беше прогресен македонски претприемачи, говорник, филантроп, кој има одржани околу400 предавања и јавни говори на тема претприемништво, технологија, лидерство и мотивација. Беше прогласен за едне од 40-те најуспешни млади претприемачи го Југоисточна Европа.

-Ние секогаш зборуваме за нашиот успехот, но многу често забораваме дека сè што правиме е заради некој друг“.  Ова е една од мислите на Хајан Селмани, на еден од неговите мотивациски говори. Селмани беше единствениот Microsoft MVP за Веб технологии во Македонија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7