ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/13/19 6:07 PM

Уапсена жена во Грција со 401 пасош

Романска државјанка на 49-годишн возраст денеска е уапсена на грчкиот меѓународниот аеродром „Елефтерос Венизелос“, откако во нејзиниот багаж полицијата пронашла 401 пасош и документи за идентификација издадени од различни земји.

Истрагата на полицијата за организиран криминал и трговија со луѓе покажата дека повеќето од конфискуваните документи се пријавени како украдени или изгубени. Жената е обвинета за иелгално поседување туѓи патни документи и за криумчарење. Таа треба да се појави пред јавен обвинител во Атина.

преземено-Радо Слободна Европа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1