ММС

Напад со нож во продавница на Флорида: Шест лица се повредени

Непознат маж избоде денеска повеќе луѓе во Талахаси, главниот град на Флорида. Напаѓачот е уапсен, а во болница се пренесени шест лица. Засега не е позната причината за нападот.

Инцидентот се случил во продавница за градежни материјали.