– ММС
Спорт Фудбал

Милан на стогодишна баба и’ подари дрес со автограми од играчите на клубот

Италијанскиот фудбалски великан Милан и’ го честиташе 100. роденден на своја навивачка со посебен подарок.

Клубот на старицата Инес и’ подари дрес со испишано нејзино име на задната страна автограми на сите фудбалери од тимот.

Бабата навива за Милан од осумнаесетгодишна возраст и призна дека била крајно изненадена од гестот на клубот.

 

Лограње

X

Регистрација