ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/9/19 3:06 PM

Државниот празник „Осми септември“ како никогаш досега во Тетово вчера беше скромно одбележан

Само претставници на политичките партии од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ положија букети цвеќиња пред Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово.

На чествувањето не се интонираше ниту македонската химна , а не присуствуваа ниту преставници на општинската власт. Самоиницијативно букети цвеќиња пред Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово, положија преставници на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Последниве години градските власти тотално ги игнонираат државните празници. Иако е нивна обврска тие не ги чествуваат, дури не праќаат и свои претставници на одбележувањата организирани од здруженија и политички партии. 

 

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7