– ММС
Спорт Тенис

Андреску ја победи Серена за сензационална титула на УС Опен

Бјанка Андреску го освои последниот овосезонски грен слем, УС Опен откако славеше во големото финале против фаворитката, Серена Вилијамс.

Андреску за прв пат во кариерата настапи во големо финале а до првата тиула од Грен слем турнирите дојде со резултат од 6:3 и 7:5.

Вилијамс се бореше за 24 грен  слем трофеј.

Лограње

X

Регистрација