Србин со часови возел од Холандија за Австрија 33 заклани свињи во комби без ладење
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/7/19 6:40 AM

Србин со часови возел од Холандија за Австрија 33 заклани свињи во комби без ладење

Граничната полиција во германскиот град Пасау сопрела комби на пат од Германија кон Виена, Австрија, и во него пронашла 33 заклани свињи. Полицајците имале што да видат. Свињите биле едноставо нафрлени во багажниот простор на комбито, во кое немало никакви уреди за ладење и основни хигиенски услови, а на топлото време се ширела и смрдеа.

Возачот – 52-годишен Србин, веќе со комбито возел десет часа, а до Виена имал уште најмалку три, пишуваат австриски медиуми. Се претпоставува дека свињите биле транспортирани со цел да ги консумираат луѓе.

Полицијата на лице место ги одзела свињите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7