Се' уште активен пожарот на потегот Страчинци – Брњарци - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/6/19 7:30 AM

Се’ уште активен пожарот на потегот Страчинци – Брњарци

Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци на планината Скопска Црна Гора се уште е активен, информираа утринава за МИА од Противпожарната единица на Град Скопје.

Пожарот избувна вчера попладне и гори нискостеблеста шума. Непристапниот терен и ветарот ја отежнуваа работата на пожарникарите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7