Заврши распитот на Лила Филиповска за „Рекет“
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/2/19 10:09 AM

Заврши распитот на Лила Филиповска за „Рекет“

Водителката Лила Филиповска денеска повеќе од еден час беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со итрагата за случајот „Рекет“.

Од Обвинителтвото за МИА велат дека Филиповска била повикана да даде потребни известувања./МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7