– ММС
Uncategorized Вести Македонија

Прегазено девојче во Кавадарци

Вчера во 18.30 часот на ул.„9 Бригада“ во Кавадарци, патничко возило „пежо“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Т.М.(19)од Кавадарци, удрило во девојче од Кавадарци, кое се здобило со повреди и било пренесено во болницата во Кавадарци.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

Лограње

X

Регистрација