ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/30/19 8:06 PM

Викендов во Крушево ридско – брзинска автомобилска трка

Викендов Крушево е домаќин на втората Ридско-брзинска автомобилска трка, во организација на Авто клуб од Скопје. Ќе учествуваат 20-ина возачи од земјава и од соедството. Учесниците веќе почнуваат да пристигнуваат во Крушево. За трките, учесниците ќе ги имаат комплетните тренинзи.

За утре се предвидени два тренинга, а официјалните трки се во недела. Свеченото отворање ќе биде во недела, на игралиштето до хотелот „Монтана Палас” во 10 часот, а по 13 часот во центарот на градот е церемонијата на прогласувањето. Организаторите очекуваат возбудлива борба за најдобро време.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1