ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/29/19 11:16 AM

Почина претседателот на СДПМ, Бранко Јаневски

По кратко и тешко боледување почина Бранко Јаневски, претседател на Социјалдемократската партија на Македонија (СДПМ).

– Бранко Јаневски до крајот на својот живот ја извршуваше функцијата претседател на СДПМ, беше борец за подобар развој на демократијата и особен развој на општествениот, политичкиот и економскиот живот за општото добро на граѓаните. Тој беше позната личност на македонската јавност, сопруг, пожртувувам татко, дедо, пријател…, соопшти СДПМ.

Посмртните останки на  Јаневски  ќе бидат изложени  во капелата на гробиштата Бутел во Скопје, задутре во 10 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1