ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/29/19 9:52 AM

Црна Гора: За половина година во затворите одземени 162 мобилни телефона од осуденици

Службеници на Управата за извршување кривични санкции на Црна Гора во првите шест месеци од годинава одзеле 162 моблни телефона и значителен број други предмети што осудениците не смеат да ги држат во црногорските затвори.

Освен телефоните, одземени се и 68 полначи за мобилни, десет СИМ-картички, 14 импровизирани бодежи, три метални шипки, три импровизирани машинки за тетовирање…

Лани, пак, кај осуденици во црногорските затвори вкупно биле пронајдени 470 мобилни телефони.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1