ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/29/19 7:26 AM

Конференција – „Организиран криминал и корупција како глобален безбедносен закана”

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и амбасадорката на САД, Кејт Бирнс денеска ќе ја отворат конференцијата на тема „Организиран криминал и корупција како глобален безбедносен закана”, што ја организира Маршал Центарот  од Скопје.

Како што е најавено, се очекува на конференцијата меѓу другите да се обратат и претставници од германската и на француската амбасада, како и професорите од Факултетот за безбедност Миодраг Лабовиќ и Марјан Ѓуровски.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1