ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/28/19 8:24 PM

По рекордни 75 точки утре ќе расправаат кумановските советници

Членовите на Советот на Општина Куманово завршија со годишните одмори. Со нов тен и освежени, утре ќе треба да дебатираат по рекордни 75 точки кои треба да се најдат на дневниот ред.

Освен финансиските за работење, како и финансии на јавните претпријатија ќе бидат, измени во буџетската програма, линискиот превоз на патниците, годишни планови за вработување, програми за претстојната учебна година за сите основни и средни училишта.

Сепак, копјата најверојатно ќе се кршат околу 34та точка – „Нацрт – Статутарна одлука за измени и дополнувања на Статутот на Општината Куманово” со која според појаснувањата од одредени советници ќе се пристапи кон целосна измена на старото и имплементирање на новото државно име, нешто за што се очекув опозицијата да не се согласи.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1