ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/28/19 3:54 PM

Малолетен мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода

Петнаесетгодишен мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди, откако паднал од мотоциклот без регистерски ознаки, кој го управувал.

МВР денеска информира дека сообраќајната незгода се случила вчера попладне на локалниот пат с.Обршани – с.Крушеани, кај месноста викана „Кај мостовите.

На повредениот малолетник помош му укажале лекарите oд Болницата во Прилеп.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1