ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 7:28 PM

(ВИДЕО) Терористите од Диво насеље во живо се вклучуваат на Фејсбук и бараат пари

Затворените терористи од Диво Насеље на Фејсбсук се вклучиле во живо и најавиле дека на неколку албански медиуми ќе се појави сметка на која собираат донации. Тие креирале група на Фејсбук, која ја нарекле „Кумановска единица” и преку неа бараат пoмош, преку донации за припадниците на групата и за нивните семејства.

Во видеото најавиле дека редовно ќе се вклучуваат на Фејсбук и ги повкуваат сите Албанци да им помогнат, а парите кои ќе бидат донирани ќе се наменат за нивните семејства и семејствата на загинатите борци.

лидер.мк

https://www.facebook.com/njesitikumanova/videos/2178024835658261/?t=28


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1