ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 6:17 PM

И по осум часа, нема одлука за Јанева , продолжуваат во четврток

Советот на јавни обвинители ниту по осум часа расправа , не најде решение за статусот на шефицата на Специјалното јавно обвинителство во оставка , Катица Јанева , која е во притвор.

Според претседателот на Советот на јавни обвинители , Коле Штерјев , за прв пат се соочуваат со ваков предмет и треба да се донесе внимателно одлуката.

Тој по завршувањето на осумчасовната седница , најави дека Советот продолжува со работа во четврток во 10 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1