ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 11:22 AM

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода кај Куманово

Вчера попладне на регионалниот пат Куманово-с.Липково се случила сообраќајна незгода, до која дошло при судир на моторно возило „пежо 206″ со кумановски регистарски ознаки  и мотоцикл без регистарски ознаки.

Во незгодата, со тешки повреди се здобил четириесет и петгодишниот мотоциклист, кој е пренесен во Клиничката болница Куманово. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1