ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 10:50 AM

„Весел“ кружен тек: Од камион излетаа 70 гајби полни со пиво

Необична сообраќајка се случила вчера попладне во Карловац, Хрватска. Од камион полн со пиво излетале на улица седумдесетина гајби полни со пиво, откако веројатно возачот влегол пребрзо во кружен тек, па гајбите излетале.

Повредени немало, единствено што дел од шишињата се скршиле. Малку минувачи можеле да дојдат до некое од полните шишиња зашто брзо дошле работници, ги спакувале во гајбите и ги вратиле во камионот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1